Lai kāds būtu ādas bojājuma cēlonis, pirmais solis ir attīrīt ievainoto vietu no netīrumiem. To var izdarīt, noskalojot ar tīru vēsu ūdeni. Pēc tam jums ir jānotīra āda ap brūci ar tamponiem, kas samērcēti ar antiseptisku līdzekli , un jādezinficē brūce. Tas brūci pasargās no iespējamām infekcijām. Brūce labāk sadzīs, ja tā nebūs inficēta un nepiesārņota, ja brūces malas būs saspiestas kopā un nebūs atvērtas. Ietekmē gan laba asinsrite, gan kvalitatīva pirmā palīdzība .
Ja nobrāzums ir virspusējs un neasiņo, to var atstāt atvērtu, lai tas dziedētu. Ja brūce ir lielāka, tā jāpārklāj ar sterilu pārsēju. Brūces pārsiešana pasargās to no vides piesārņojuma, apturēs asiņošanu un mazinās sāpes.
Ja jūsu apavi ir valkāti
Mēs visi zinām, ka ceļojumā jāņem līdzi tikai ērti apavi, nevis jauni, ko tikko iegādājāties. Tomēr pat ērti apavi var radīt problēmas: galu galā kājas var uzbriest no karstuma un noguruma, un tad neizvairīsimies no ādas nobrāzumiem vai sīkiem skrāpējumiem. Un šīs šķietami nekaitīgās čūlas var sagādāt daudz nepatikšanas, ja mēs tās pienācīgi nekopjam. Kā? Bojāta āda jānomazgā tīra un jādezinficē. Pēc tam uz skartās vietas uzlīmējiet plāksteri, lai mazinātu brūces kairinājumu.
Padomi ceļotājiem:
- Esiet uzmanīgi, skatieties zem kājām, lai nepaklūptu uz negaidīta šķērsļa un izvairītos ne tikai no sasitumiem, skrāpējumiem, bet arī no lielām traumām.
- Valkājiet ērtus apavus. Plānojot ekskursijas kalnos, vasaras čības vietā valkājiet sporta slēgtos apavus.
- Daudzas briesmas slēpjas pludmalēs. Savainojumus var gūt, netīšām uzkāpjot uz jūras eža vai jūras zvaigznes, arī medūzas var gūt smagus apdegumus, briesmas var radīt citi dzīvnieki.
- Neaizmirstiet ceļojumā paņemt līdzi pirmās palīdzības aptieciņas.
Atrašanās vieta
© Visas tiesības aizsargātas, EGIS PHARMACEUTICALS PLC pārstāvis. Reklāmas devējs: EGIS Latvia SIA