Traumas un brūces


Brūce ir mehānisks ķermeņa audu bojājums, kam raksturīgs segaudu (ādas vai gļotādas) defekts, asiņošana un sāpes. Cietušais izjūt sāpes, ja brūce ir smaga, un traumas šoks, un, ja nervi ir stipri bojāti, tieši otrādi, traumas vietā sāpes var nejust vispār. Brūces vienmēr vairāk vai mazāk asiņo, redzami audu defekti vai pat cīpslas/ kauli. Ja brūce nav pareizi dezinficēta un iztīrīta, pat nelieli ādas bojājumi var radīt nopietnas problēmas. Kas mums būtu jāzina par brūču un traumu veidiem?  Lasīt vairāk

Neviens bērns nav izaudzis bez kritiena, bez nobrāztiem  ceļgaliem. Ikdienā bērniem gadās vieglākas vai nopietnākas traumas. Mazi bērni ziņkārības dēļ, mācoties par pasauli, piedzīvo dažādas traumas. Nedaudz lielāki bērni traumas gūst, krītot no velosipēdiem, kokiem, šūpolēm. Pusaudži bieži gūst traumas sportojot, un pat vecāki cilvēki gūst traumas, vadot mopēdus.  Bērnu traumu veidi.

Ikviens var saslimt un gūt traumas. Ne tikai insults, vēzis vai citas nopietnas slimības var likt uz ilgu laiku vai pat visu atlikušo mūžu ārstēties, bet arī dažādas traumas, kas gūtas nelaimes gadījumos vai negadījumos. Un visiem šiem pacientiem, ja viņi netiek pienācīgi aprūpēti, papildus galvenās slimības ārstēšanai var rasties citas problēmas.  Plēstas brūces – grūti dzīstošas ​​brūces – var mazināt dzīves kvalitāti cilvēkiem, kuri nespēj kustēties.